Wiadomości

Hrabstwo Alameda zmienia system liczenia zgonów na COVID-19 i redukuje ich liczbę o 25%

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aż o 25% zmniejszyła się liczba zgonów z powodu COVID-19 ujmowanych w statystykach, gdy zestawienia dostosowano do wymagań obowiązujących na terenie stanu i w całym kraju, gdzie do osób zmarłych na COVID-19 wliczane są wyłącznie te przypadki, gdzie COVID-19 był czynnikiem bezpośrednim lub przyczyniającym się do śmierci lub z sytuacją, w której nie można tego wykluczyć.

W komunikacie prasowym Neetu Balram z Departamentem Zdrowia Hrabstwa Alameda napisano: „Hrabstwo Alameda wcześniej uwzględniało każdą osobę, która zmarła będąc zakażoną wirusem, w ogólnej liczbie zgonów związanych z COVID-19 w tym hrabstwie”.

W efekcie liczba zgonów spadła z 1.634 do 1.223. Urzędnik ds. Zdrowia hrabstwa, dr Nicholas Moss, powiedział Mercury News, że jego agencja była wcześniej świadoma rozbieżności między danymi hrabstwa i stanu, ale urzędnicy nie chcieli wprowadzać zmiany podczas zimowego wzrostu, ponieważ nie chcieli, by wyglądało to na „manipulowanie danymi”, gdy sytuacja była tak niestabilna.

W komunikacie prasowym hrabstwo podało hipotetyczny przykład, iż zgodnie ze starą metodą osoba, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, a następnie zginęła w wypadku samochodowym, zostałaby wliczona w liczbę ofiar śmiertelnych. Ale ta śmierć nie byłaby liczona w metodologii stanowej stosowanej obecnie przez hrabstwo Alameda, ponieważ COVID-19 nie był czynnikiem przyczyniającym się do tego.

Źródło:
https://www.sfchronicle.com/local/article/Alameda-County-s-COVID-19-death-toll-drops-25-16228991.php

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!