Wiadomości

Homofobiczne treści? Kuriozalne i pokrętne tłumaczenia na portalu Interia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pisaliśmy niedawno o nauczycielu biologii, który został zawieszony, bo upierał się, że istnieją tylko dwie płcie – męska i żeńska. Portal Interia.pl zamieścił wyjaśnienia “drugiej strony”, z których ma wynikać, że wcale nie o to chodziło…

Przypomnijmy, że nauczyciel biologii w publicznej szkole średniej w Alcala de Henares pod Madrytem Jesus Luis Barron Lopez został zawieszony w obowiązkach za nauczanie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska.

Nauczyciel biologii został zawieszony, bo powiedział, że są dwie płcie

“Postanowiliśmy sprawdzić, jaka jest druga strona medalu, która nie znalazła się w powielanej depeszy. Jak przekazały nam władze szkoły, nauczyciel został zawieszony, ale z innych powodów, a informacje podawane przez profesora to fake news” – możemy przeczytać na portalu Interia.pl.

Okazuje się, że dyrekcja szkoły potwierdziła, iż nauczyciel został zwieszony. O co więc chodzi? Otóż na portalu interia.pl możemy w związku z tym przeczytać:

“Ten środek zapobiegawczy został podjęty (przez inspektora rady ds. edukacji wspólnoty Madrytu – przyp. red.) po tym, gdy do dyrekcji szkoły wpłynęły skargi złożone przez rodziców uczniów pierwszego roku szkoły średniej (to dzieci w wieku 12 lat)”. Szkoła przesłała nam również link do artykułu, w którym wypowiada się rodzic ucznia i wyjaśnia powody skarg.

Z artykułu tego można się dowiedzieć, że nauczyciel miał przekazywać uczniom homofobiczne treści, a przy tym korzystać z “kontrowersyjnego podręcznika”. Zacytujmy w tym miejscu stosowny fragment artykułu zamieszczonego na portalu Interia.pl:

W tekście jest też wypowiedź członka rady pedagogicznej – zgodnie z decyzją podjętą z dyrektorką szkoły nie ujawnił swoich danych osobowych – który mówi, że dostarczył kontrowersyjny podręcznik do wydziału oświaty, dlatego, że nie wydawał się on odpowiedni. “Nie przedstawia naukowego podejścia do rozmnażania człowieka, które jest jednym z tematów biologii, ale oferuje liczne oceny moralne poza przedmiotem biologii, których wolność akademicka nie może w żaden sposób usprawiedliwić” – tłumaczy.

Zdjęcia fragmentów podręcznika pojawiły się też w omawianym artykule. Kilka cytatów: “Stosunki seksualne służą do zapewnienia przetrwania gatunku ludzkiego”. “Są tacy, którzy wybierają seks jako formę prostej przyjemności i egoistycznego samozadowolenia”.

Ktoś mógłby sądzić, że są to stwierdzenia oczywiste… No cóż, w nowym, lepszym świecie nic nie może być oczywiste, a obowiązująca prawda musi podlegać bieżącej wykładni. A kto nie podąża wytyczoną przez postęp ścieżką, musi liczyć się z konsekwencjami. Taką to orwellowską rzeczywistość fundują nam ci, którzy usta pełne mają słów o wolności i tolerancji…

To kolejny przykład, że zbudowana na kłamstwach i manipulacji ideologia LGBT niesie z sobą nie wolność i tolerancję, ale totalitaryzm i zamordyzm…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!