Europa Polska Wiadomości

Holenderski minister sprawiedliwości grozi Polsce w związku “nieprzestrzeganiem praworządności” w naszym kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Sander Dekker, szef holenderskiego resortu sprawiedliwości opublikował na oficjalnej, rządowej stronie raport z pobytu w naszym kraju. Tekst ma być krytyczny – donosi serwis rmf24.pl.

Holenderski minister sprawiedliwości stwierdził m.in., że w Polsce odbył „twardą” rozmowę ze Zbigniewem Ziobrą. Ponadto Dekker zapowiedział, że jego kraj nie będzie obojętny wobec – jego zdaniem – pogarszającego się stanu praworządności nad Wisłą.

Wśród konkretnych pomysłów polityka znalazło się m.in. powiązanie wypłat z budżetu Unii Europejskiej z przestrzeganiem „podstawowych zasad praworządności”.

Sander Dekker zagroził także konsekwencjami dla współpracy Polski i Holandii. Oznaczać mogłoby to zmniejszenie się liczby ekstradycji do naszego kraju.

Ponadto minister zapowiedział, że „nie będzie się wahać podejmować środków na  szczeblu europejskim” – podaje rmf24.pl. Holender nie sprecyzował co miałoby to oznaczać.

Dekker podczas wizyty w Polsce spotkał się m.in. z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, przedstawicielami KE oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Czy powinniśmy się bać?”

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!