Wiadomości

Holandia postawi Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niższa izba holenderskiego parlamentu przyjęła uchwałę obligującą rząd do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości. Chodzi o naruszenie praworządności.

Przypomnijmy, że Holandia to kraj, w którym nie ma absolutnie szacunku dla ludzkiego życia. Nie tylko czymś „normalnym” jest tam zabijanie nienarodzonych dzieci, ale od 2002 roku legalnie można tam dokonywać tzw. eutanazji, przy czym od niedawna można umożliwiono stosowania jej również wobec dzieci w wieku od roku do 12 lat.

„W Polsce istnieje ingerencja polityczna w mianowanie sędziów, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego wciąż działa i uchyla sędziom immunitety, choć jej działanie powinno całkowicie zamrozić zabezpieczenie unijnego Trybunału Sprawiedliwości z kwietnia 2020 r. Istnieje poważne zagrożenie dla rządów prawa w Polsce” – przekonują holenderscy politycy.

Autorzy uchwały uważają, że sytuacja w polskim wymiarze sprawiedliwości stanowi jednocześnie zagrożenie dla funkcjonowania całej Unii Europejskiej.

Przyjęty projekt zobowiązuje holenderskie władze do złożenia wobec Polski skargi międzynarodowej do TSUE. Ponadto autorzy uchwały zachęcają pozostałe państwa, aby się dołączyły do skargi.

Ta sytuacja to swoisty ewenement w historii Unii Europejskiej. „Nigdy dotąd nie doszło do sytuacji, w której jeden z krajów członkowskich UE pozywa inny, zarzucając mu, że naruszenia praworządności, do których u pozwanego dochodzi zagrażają całej Unii” – czytamy na onecie.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!