Wiadomości

Hiszpańska lewica chce dawać 600 euro miesięcznie i dodatkowo 1200 euro rocznie na każde imigranckie dziecko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podemos, skrajnie lewicowa partia, współtworząca od czasu „miękkiego czerwcowego puczu”, koalicję rządzącą Hiszpanią, chce zaproponować pomoc w wysokości 1200 euro rocznie na każde dziecko imigrantów, niezależnie od ich statusu prawnego – co oznacza, że nie będzie miało znaczenia, czy chodzi o osoby przebywające w Hiszpanii legalnie, czy też nie.

Wniosek został zawarty w poprawce Senatu do inicjatywy ustawodawczej Partii Socjalistycznej w sprawie przeciwdziałania ubóstwu dzieci. Lewicowa koalicja pierwotnie była gotowa subsydiować imigrantów kwotą 600 euro miesięcznie, a teraz może dodać dodatkowy pakiet opieki społecznej w wysokości 1200 euro rocznie na każde dziecko.

Można się więc spodziewać, że wraz z przyjęciem tejże ustawy więcej afrykańskich imigrantów pozostanie w Hiszpanii, mając tam zapewnione wyższe świadczenia, co niewątpliwie cieszy rządy pozostałych państw europejskich.

Ale może się zdarzyć, że Hiszpania wkrótce zmieni kurs. W ciągu ostatnich kilku miesięcy „skrajnie prawicowa” partia Vox, która chce położyć kres nielegalnej imigracji, rozpocząć deportację nielegalnych imigrantów i powstrzymać separatystyczne szaleństwo w lewicowej Katalonii, od czasu wspomnianego miękkiego przewrotu stale zdobywa wyborców.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!