Wiadomości

Hiszpańscy katolicy bojkotują sieć Burger King

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wskutek bojkotu, który hiszpańscy katolicy ogłosili w mediach społecznościowych i w petycji w CitizenGO, sieć lokali Burger King była zmuszona wycofać się z bluźnierczej kampanii reklamowej i wystosować oficjalne przeprosiny – czytamy na portalu pch24.pl.

Korporacja Burger King postanowiła w wyjątkowo niewybredny sposób wykorzystać symbolikę Wielkiego Tygodnia do promowania swoich produktów. W publicznej przestrzeni Hiszpanii pojawiły się billboardy i plakaty, w których umieszczono słowa Pana Jezusa wypowiedziane podczas Ostatniej Wieczerzy, aby zwiększyć sprzedaż nowego… hamburgera wegetariańskiego.

„Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Który nie ma mięsa” – to jedno z haseł, które pojawiły się w ramach bluźnierczej kampanii. Na innych plakatach widać było hasło „ciało z mojego ciała”, w którym słowo „ciało” zostało zastąpione przez „warzywo”.

Na tę profanację symboliki związanej z Wielkim Tygodniem i samym Najświętszym Sakramentem zareagowali hiszpańscy katolicy, inicjując akcję #BoicotBurgerKing w mediach społecznościowych i petycję w serwisie CitizenGO, wzywając do bojkotu lokali Burger King.

„Urągają się z Eucharystii i śmierci Chrystusa w najświętszym dla chrześcijan czasie. Wykorzystują Wielki Tydzień, aby rozpocząć obraźliwą kampanię skierowaną do milionów wierzących w celu uzyskania rozgłosu i zarobienia pieniędzy. Czas zareagować bojkotem Burger Kinga” – czytamy w petycji.

Jak podkreślają autorzy petycji, „pieniądze to jedyna rzecz, którą te firmy rozumieją i dopiero po bojkocie zaczną szanować chrześcijan i Jezusa Chrystusa tak, jak na to zasługują”. Dlatego odpowiedź powinna być na tyle solidarna, aby firma nigdy więcej nie sięgnęła po bluźnierstwo, aby promować swoją działalność.

„Nie ma niczego, czego firma obawia się bardziej niż obywatele mobilizujący się przeciwko niej” – podkreślają hiszpańscy katolicy. W dwa dni po uruchomieniu petycji podpisało ją jak dotąd 26 tys. osób.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!