Wiadomości

Hiszpania: władze dwóch miast „udekorowały” ulice satanistycznymi symbolami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Odwrócone krzyże stały się motywem przewodnim „świątecznych” iluminacji zainstalowanych na ulicach Grenady i Saragossy. Hiszpanie protestują, władze na razie milczą – informuje portal pch24.pl.

„Nad centralną ulicą i na placu Carmen przy ratuszu lokalne władze zawiesiły dekoracje przypominające łączone z satanizmem odwrócone krzyże z umieszczonymi na nich wężowymi kształtami. Prawicowa partia Vox zażądała wyjaśnień w tej sprawie” – czytamy w serwisie PolsatNews.pl.

„Chciałam przespacerować się z moim dzieckiem po ulicach Grenady, jednak tego nie zrobię, gdyż mogłoby się przestraszyć. Ulice zapełnione są odwróconymi krzyżami” – napisała w mediach społecznościowych Macarena Olono, rzecznik Vox w Kongresie Deputowanych.

„Uważamy, że takie oświetlenie nie reprezentuje naszej chrześcijańskiej tradycji, gdyż odwrócone krzyże i wężowe kształty na nich wyglądają na zaproszenie do satanizmu, co spotyka się ze sprzeciwem strony większości mieszkańców” – dodał rzecznik miejscowego oddziału tego samego ugrupowania w Grenadzie Onofre Miralles.

– Precz z satanizmem! – wołały w miniony weekend setki mieszkańców, którzy na placu będącym miejscem prowokacyjnej ekspozycji protestowali niosąc krzyże i transparenty, modląc się i domagając dymisji Francisca Cuency burmistrza z socjalistycznej partii PSOE.

„To oświetlenie jest dziwne. Wszystkie krzyże są odwrócone i pośrodku mają jakby literę S, symbol węża. To obraźliwe i satanistyczne, prawdziwa aberracja, do której dochodzi w okresie świat Bożego Narodzenia. Ktoś powinien dać wyjaśnienia w sprawie obrażania chrześcijan” – powiedział w twitterowym nagraniu jeden z mieszkańców Grenady.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!