Europa Islam Wiadomości

Hiszpania: W Barcelonie uzbrojony w nóż islamista wtargnął na komisariat policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl unkcjonariusz katalońskiej policji zastrzelił rano uzbrojonego w nóż mężczyznę, który wtargnął na komisariat w Barcelonie, krzycząc “Allahu Akbar” (Bóg jest wielki) – poinformował hiszpański dziennik “El Pais” na swojej stronie internetowej.

Według źródeł gazety zabity napastnik to 29-letni Algierczyk. Udało mu się wejść do dyżurki na komisariacie i wówczas śmiertelnie postrzelił go policjant.

Na razie nie podano więcej szczegółów zdarzenia. Źródła w policji zapewniają, że zanim użyto broni palnej, funkcjonariusze starali się obezwładnić napastnika.

W weekend Katalonia uczciła pamięć ofiar ubiegłorocznych zamachów terrorystycznych w tym hiszpańskim regionie autonomicznym. 17 sierpnia 2017 roku furgonetka staranowała ludzi na słynnej barcelońskiej promenadzie Las Ramblas, w wyniku czego zginęło 15 osób, a rany odniosło 131.

Dzień później w kurorcie Cambrils nad Morzem Śródziemnym, na południe od Barcelony, terroryści wjechali samochodem w grupę ludzi – zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych. Do zamachów przyznało się dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS).

Pewnie lewicowe elity będą twierdzić, że miał problemy z zatrudnieniem lub był chory psychicznie.

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!