Europa Wiadomości

Hiszpania: W Barcelonie ludzie zaatakowali ośrodek dla imigrantów (VIDEO)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl do serii rabunków i napaści seksualnych popełnionych przez nieletnich azylantów tzw. MENA (Middle East and North Africa czyli pochodzących z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej – przyp. red.), gniewny tłum mieszkańców położonego nieopodal Barcelony miasta El Masnou zebrał się w piątek wokół ośrodka dla uchodźców, w którym władze umieściły ok. 50 nastoletnich imigrantów. Domagano się niezwłocznego zamknięcia centrum.

Katalończyków dodatkowo zdenerwowały wezwane pospiesznie na miejsce znaczące siły policyjne oraz wyraźnie kpiny rezydentów ośrodka, którzy wylegli na dach budynku i kpili z protestujących. Widząc to, miejscowi krzyczeli „Que salten!” [Skaczcie!]. Na nagraniach słychać też „Vamos a acabar con vosotros. Te lo juro! ”[Zamierzamy skończyć z wami, przysięgamy!].

W nocy z piątku na sobotę części mieszkańców miasta udało się przeniknąć do budynku i zranić kilku imigrantów Pięciu musiało zostać wysłanych do szpitala, chociaż ich obrażenia zostały opisane jako niewielkie.

Wydaje się, że katalońskie partie niepodległościowe – wbrew sporej części swoich sympatyków – poparły migrantów i zorganizowały „antyrasistowskie” wiece ich popierające.

Czyżby Europa zachodnia miała już dość “ubogacenia kulturowego”? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!