Europa Wiadomości

Hiszpania: W Andaluzji zniesiono certyfikaty covidowe jako dyskryminujące obywateli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl andaluzyjski Wyższy Sąd zdecydował, że wymaganie od klientów placówek gastronomicznych okazania certyfikatu covidowego jest działaniem dyskryminującym. Co więcej, sędziowie uznali, że nie jest to działanie niezbędne.

Obecnie w Hiszpanii przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 przyjęło około 70 proc. obywateli. Mimo popularności szczepień w kraju obowiązują ograniczenia mające hamować rozprzestrzenianie koronawirusa. Wśród nich jest m.in. wymóg okazania paszportu covidowego, potwierdzający „pełny proces szczepień”, przed wejściem do barów czy restauracji.

I właśnie ten wymóg „osądził” andaluzyjski wymiar sprawiedliwości. W opublikowanym w sobotę orzeczeniu sąd uznał, że klienci nie muszą posiadać ani paszportów szczepionkowych, ani innych dokumentów stwierdzających brak infekcji, by skorzystać z usług.

Sędziowie ocenili, że tego rodzaju wymogi są nie tylko dyskryminujące, ale też nie są „niezbędnymi” działaniami. Jednoznacznie za to stwierdzili, że tego rodzaju praktyki ograniczają podstawowe prawa obywateli.

Czy to będzie przełom?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!