Wiadomości

Hiszpania: Nowe prawo karze za seks bez wyraźnie wyrażonej zgody

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rozumieniu nowych hiszpańskich przepisów definicją gwałtu jest seks bez zgody, a “milczenie, bierność lub nieokazywanie sprzeciwu nie mogą być pretekstem do działania wbrew woli drugiej osoby”. Dodatkowo, domniemane ofiary nie będą już musiały udowadniać, że stawiały opór fizyczny lub były zastraszane.

Krytycznie nastawione do nowych rozwiązań, przeforsowanych przez lewicową większość, są Partia Ludowa oraz VOX. Według nich nowe przepisy nie gwarantują zapewnienia domniemania niewinności i penalizują mężczyzn. Ustawa przeszła w hiszpańskim parlamencie 205 głosami do 141, przy 3 głosach wstrzymujących się.

Z jednej strony mamy więc do czynienia z seksualizacją rzeczywistości i epatowaniem seksem, który to coraz mniej ma mieć wspólnego z miłością i prokreacją, z drugiej zaś strony mamy dążenie do poddawania go tego rodzaju kontroli, gdzie winien on być niejako poprzedzany swoistym kontraktem / umową i gdzie nie ma miejsca na spontaniczne reakcje zakochanych w sobie osób. Tak więc seks – tak i to jak najczęściej, ale najlepiej w domu publicznym, gdzie obwiązują jasne reguły w tym względzie.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!