Wiadomości

Hiszpania: humanizacja zwierząt domowych przegłosowana

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Psy, koty, kanarki, chomiki i inne pupile zyskały w Hiszpanii nowe „prawa” i „ochrony” podobne do tych, jakimi objęte są… dzieci – informuje portal pch24.pl.

Hiszpański Kongres Deputowanych przyjął przepisy regulujące m.in. kwestię „opieki nad zwierzętami” w przypadku rozwodu. Według danych podanych przez władzę w Madrycie każdego roku w Hiszpanii rozwodzi się ok. 30 tys. par spośród których znaczna część nie ma dzieci, tylko… zwierzęta. Od teraz o losie zwierzaka – z którym z rozwodników ma zostać – zadecyduje sędzia, a swoją decyzję podejmie, biorąc pod uwagę „interes członków rodziny” oraz „dobrostan zwierzęcia”.

To jednak nie wszystko. Małżonek, któremu sąd nie da prawa do „opieki nad zwierzęciem” będzie płacił na nie, tak jak w przypadku dzieci, alimenty na utrzymanie i opiekę.

Oprócz tego, nowe przepisy wprowadzają obowiązek leczenia zwierzęcia, które np. uległo wypadkowi drogowemu.

Według opozycyjnej prawicowej PP, przepisy zrównują dobrostan zwierzęcia domowego z dobrostanem reszty członków rodziny w przypadku rozwodu. – Ochrona zwierząt – tak, ale nie zrównując poziomu ich ochrony, z ujmą dla dzieci – skrytykowała deputowana PP, Teresa Angulo, cytowana przez „ABC”.

– Zrównywanie praw dziecka z prawami zwierzęcia jest niedorzeczne – powiedział z kolei deputowany prawicowej Vox, Angel Lopez Maraver. – To uczłowieczenie zwierzęcia i odczłowieczenie osoby ludzkiej – dodał.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!