Wiadomości

Amerykański wywiad: Rosja może zaatakować Ukrainę przy użyciu 175 tysięcy żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykański wywiad ustalił, że Rosja może dokonać inwazji na Ukrainę już w 2022 roku. Ma do tego użyć 175 tysięcy żołnierzy na kilku frontach. Informuje o tym The Washington Post, powołując się na amerykańskich urzędników.

W publikacji napisano, że potęgując napięcie wokół Ukrainy, Kreml równocześnie żądaa od Waszyngtonu zapewnień, że kraj ten nie zostanie członkiem NATO, a Sojusz zrezygnuje z aktywności wojskowej na Ukrainie i wokół niej. Według amerykańskiego wywiadu, w czterech miejscach w pobliżu granicy z Ukrainą skupionych jest obecnie 50 batalionowych grup taktycznych armii rosyjskiej.

To około połowa wojsk, które Moskwa planuje wysłać do granic tego kraju. W pobliżu Ukrainy zauważono także rosyjskie czołgi i artylerię, które niedawno tam dostarczono. Rosja ma bowiem planować operację z udziałem 100 batalionowych grup taktycznych liczących w sumie około 175.000 żołnierzy.

Z kolei Bloomberg donosi, opierając się na swoich źródłach, że Turcja zgodziła się w najbliższym czasie dostarczyć Ukrainie co najmniej 24 dodatkowe drony uderzeniowe Bayraktar TB2

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!