Wiadomości

Historia cywilizacji według Wałęsy: Jak nasi pradziadowie wymyślili rower i trochę technologii, to zrobili państwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lech Wałęsa w wywiadzie opublikowanym na facebooku przedstawił swoją teorię dot. rozwoju cywilizacji. Zwrócił uwagę na wyjątkowe znaczenie wynalazku… roweru. Bicykl oraz „trochę technologii” miały doprowadzić do powstania państw.

– Jak nasi pradziadowie wymyślili rower i trochę technologii, to z różnych osad i wiosek zrobili państwa, kraje i to do końca XX wieku wytrzymało. Ale my w międzyczasie wymyśliliśmy dużo – samoloty, internety, komputery. I ta technologia mówi: nie, musicie większe struktury zrobić. Usunąć granice i podziały, bo to hamuje rozwój – mówił Wałęsa. Były prezydent poruszył też temat egipskich piramid i zniszczenia cywilizacji.

– Jestem rewolucjonistą-praktykiem. Póki co możliwe jest jedno i drugie. Do dziś zastanawiamy się, kto piramidy egipskie zbudował i wiele innych technologii. I nie wiemy. Była większa technologia jak my dzisiaj mamy. I ktoś to zniszczył. I jako praktyk zastanawiam się, czy dzisiaj też zniszczymy naszą cywilizację, czy będziemy mądrzejsi od tamtych, którzy zniszczyli większą cywilizację – powiedział.

Lech Wałęsa ostrzegał też przed zwycięstwem „demagogów i populistów”, którzy mogą „uruchomić płyty tektoniczne”.

– Jeżeli zwyciężą demagodzy i populiści, to uruchomią te płyty tektoniczne i okaże się, że ziemia się przewinie, nas wszystkich wodą zaleje, a powstaną nowe tereny. Tak jak było z tamtymi. Tak było już trzy razy na ziemi. I zastanawiam się, czy tak czwarty raz będzie, czy tym razem się wybronimy – stwierdził.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!