Wiadomości

Hindus posługiwał się dowodem osobistym, który dostał w zamian za… kebaba

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek (20.09.2019 r.) funkcjonariusze z Zespołu do Spraw Migracji Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali cudzoziemca, u którego ujawniono dowód osobisty stwierdzający tożsamość innej osoby. Dokument miał rzekomo trafić w ręce mężczyzny w zamian za kanapkę.

Zatrzymany cudzoziemiec to 38 – letni obywatel Indii, który trafił do warszawskiej placówki Straży Granicznej w celu złożenia wniosku o ochronę międzynarodową. W trakcie podjętej kontroli wobec niego funkcjonariusze ujawnili polski dowód osobisty wystawiony na dane osobowe obywatela Polski.

Zapytany przez funkcjonariuszy o okoliczności wejścia w posiadanie dokumentu, cudzoziemiec oświadczył, że otrzymał go kilka miesięcy temu, pracując w jednym z barów typu kebab, od jednego z klientów w zamian za kanapkę. Cudzoziemiec dodał, że kupujący mężczyzna nie miał żadnych środków finansowych, aby zapłacić za kanapkę więc w ramach rzekomego zastawu zostawił Hindusowi swój dowód osobisty.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że dokument figuruje w bazie SIS jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Od cudzoziemca przyjęto wniosek o ochronę międzynarodową, wydano Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut przywłaszczenia dokumentu stwierdzającego tożsamość innej osoby (art. 275 §1 k.k.) Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego czynu, złożył wyjaśnienia, po czym został zwolniony i skierowany do otwartego ośrodka dla cudzoziemców.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!