Wiadomości

HGW sowicie nagradzała urzędników, którzy wydawali decyzje ws. zwrotu kamienic

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura i komisja reprywatyzacyjna udowodniła, że urzędnicy warszawscy za naruszeniem prawa wydawali decyzje zwrotowe kamienic. Okazuje się, że w tym czasie byli oni sowicie nagradzani przez prezydent stolicy – donosi „Fakt”.

„Prokuratura i tzw. komisja reprywatyzacyjna udowadniają, że co najmniej od 2006 r. urzędnicy w warszawskim Ratuszu z pogwałceniem prawa, a nierzadko za łapówki, wydawali decyzje zwrotowe kamienic. Okazuje się, że w tym czasie byli oni sowicie nagradzani przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz” – czytamy w gazecie.

Dziennik zwraca uwagę, że ponad 218 tys. zł dostał przez lata Jakub R., główny podejrzany w sprawie korupcji w ratuszu. „Zatrzymany w grudniu 2017 r. Kamil D. dostał łącznie ponad 48 tys., Krzysztof R. dostał od prezydent miasta ponad 66 tys. zł nagród” – napisano.

Zaznaczono, że najwięcej dostał były szef Biura Gospodarki Nieruchomościami w urzędzie miasta Marcin Bajko, któremu nie zostały postawione zarzuty.

„Fakt” podkreślił, że warszawski ratusz udostępnił wykaz nagród jedynie z okresu 2007-2013. „Nie wiadomo czy w latach 2013-2017 były nagrody i w jakiej wysokości” – dodano.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!