Wiadomości

Hajdaj: Rosyjskie dowództwo ewakuowało się z Kreminnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef administracji obwodu ługańskiego poinformował, że dowództwo sił Federacji Rosyjskiej pod naciskiem Sił Zbrojnych Ukrainy przeniosło swoją siedzibę z Kreminnej do miasta Rubiżne.

– Dowództwo sił Federacji Rosyjskiej pod naciskiem Sił Zbrojnych Ukrainy przeniosło swoją siedzibę z Kreminnej do miasta Rubiżne, oddalonego o 15 km na południe od linii frontu – poinformował szef administracji obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj.

– Informacje, jakoby nasze wojsko już wyzwoliło Kreminną lub przynajmniej wkroczyło na jej obrzeża, nie są prawdą, ale w pobliżu miasta toczą się walki. I mogę powiedzieć, że dowództwo wojskowe pewnego szczebla, które znajdowało się w Kreminnej, zostało teraz przeniesione do Rubiżnego – powiedział Hajdaj.

Hajdaj był pytany o możliwość przeprowadzenia przez Rosjan kontrofensywy w kierunku Łymana. – Mieli takie plany, ale dzięki ukraińskiemu dowództwu, które rozumiało ich plany i widziało całą mapę wydarzeń militarnych, Siły Zbrojne Ukrainy uniemożliwiły okupantowi realizację ich planów. Nie udało im się kontratakować – powiedział szef władz obwodu ługańskiego.

W świetle ostatnich informacji, potwierdzonych przez obie strony, wojska ukraińskie przejęły kontrolę nad miejscowościami Dibrowa i Czerwonopopiwka, co oznacza, że przecięły one strategiczną trasę Kreminna – Swatowe.

/tysol.pl, twiter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!