Wiadomości

Hajdaj: Możliwe, że będziemy musieli wycofać się z Siewierodoniecka i Lisiczańska, by nie dać się okrążyć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siewierodonieck pod ciągłym raszystowskim ostrzałem. Separatystyczne „media” rozpowszechniały fałszywe oświadczenia „elenerowskich dowódców”, jakoby miasto zostało odcięte. To nie jest prawda. Obwodowe centrum nie zostało odcięte, na obrzeżach miasta trwają walki. Rosjanie wkroczyli na teren Hotelu Mir i dworca autobusowego – poinformował szef Ługańskiej Obwodowej Administracji Państwowej Sierhij Hajdaj.

“Rosjanie nie zdołają w najbliższych dniach zająć obwodu Ługańskiego, jak prorokują analitycy, będziemy mieli dość sił i środków do obrony. Możliwe jednak, że żeby nie zostać otoczonym, będzie trzeba się wycofać” – dodał Hajdaj. “Trasa Lisiczańsk-Bachmut jest całkowicie pod ostrzałem, ​​poruszanie się nią jest niebezpieczne. Dostawa transportów humanitarnych i ewakuacja są nadal możliwe” – podkreślił szef Obwodu Ługańskiego.

“Ci, którzy pozostali w wolnej Ługańszczyźnie, są stale w schronach, wyjście na zewnątrz jest prawie niemożliwe ze względu na gęstość ostrzału. Zapewniamy ludziom niezbędne rzeczy do przetrwania” – stwierdził Hajdaj.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!