Wiadomości

Gwiazdor NBA do policjanta, który śmiertelnie postrzelił uzbrojoną w nóż, agresywną dziewczynę: Będziesz następny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

LeBron James umieścił na Twitterze skandaliczny post, w którym odniósł się do tragicznej śmierci 15-letniej murzynki postrzelonej śmiertlenie we wtorek przez białego policjanta w Columbus w stanie Ohio. Gwiazdor NBA po kilku godzinach usunął swój wpis.

Jak już pisaliśmy, w Columbus w stanie Ohio funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie na telefon alarmowy o próbie napaści z użyciem noża na południowym wschodzie miasta. 15–latka była bardzo agresywna: rzuciła się z nożem na inną kobietę. Przed pociągnięciem za spust mundurowy krzyczał, apelując o spokój, ale dziewczyna nie reagowała.

W USA policjant zastrzelił agresywną, uzbrojoną w nóż czarnoskórą 15-latkę

LeBron James zamieścił wizerunek Nicholasa Reardona, policjanta, który śmiertelnie postrzelił 15-letnią Ma’Khię Bryant. Obok zdjęcia stróża prawa napisał on: “będziesz następny”, a cały wpis opatrzył hasztagiem o treści “odpowiedzialność” oraz emotikoną z klepsydrą.

Wielu osobom wpis się nie spodobał, czemu dali oni wyraz w komentarzach. Po kilku godzinach gwiazdor NBA pst usunął, ale najwyraźniej nie rozumie, za co spotkała go krytyka ze strony internautów…

– Złość to zły doradca. Jestem cholernie zmęczony widokiem czarnoskórych zabijanych przez policję. Zdecydowałem się jednak usunąć tweeta, bo tworzył jeszcze większą nienawiść. Tu nie chodzi o jednego policjanta, ale o cały system wykorzystujący nasze słowa do nakręcania rasizmu. Chcę większej odpowiedzialności – napisał reprezentant Los Angeles Lakers.

/onet.pl, fot. Kevin C. Cox/Getty Images/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!