Wiadomości

Gwiazda ruchu #Metoo, została skazana przez sąd w Sztokholmie za pomówienie dziennikarza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Cissi Wallin, jedna z gwiazd ruchu #Metoo, została skazana przez sąd w Sztokholmie za pomówienie dziennikarza Fredrika Virtanena. Feministka oskarżyła mężczyznę o gwałt. W wyniku jej zarzutów Virtanen stracił pracę. Okazało się, że kobieta kłamała.

Wallin została skazana na karę grzywny. Feministka będzie musiała zapłacić 5 tysięcy koron kary. Kobieta musi ponadto wypłacić pomówionemu dziennikarzowi odszkodowanie w wysokości 90 tys. koron (ok 8,5 tys. euro).

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2017 roku. To wtedy Cissi Wallin napisała na jednym z portali społecznościowych, że została zgwałcona przez dziennikarza “Aftonbladet” Fredrika Virtanena. To był pierwszy taki przypadek w Szwecji, gdy w ramach ruchu #MeToo oskarżono o gwałt publiczną osobę.

Feministka mówiła już w 2006 roku, że została zgwałcona przez osobę “znaną z mediów”. W 2011 roku zgłosiła sprawę na policję, rok później jednak umorzono postępowanie.

„To jasno pokazuje, że ​​nie możemy pisać tego, co nam się podoba w Internecie. Cieszę się z werdyktu. Możliwe, że życie – po dwóch najgorszych latach dla mnie i mojej rodziny – może zacząć toczyć się dalej” – napisał Virtanen na swoim blogu po ogłoszeniu decyzji sądu.

/dorzeczy.pl, FOTO: FREDRIK SANDBERG/TT/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!