Wiadomości

Gubernator Gładkow: w obwodzie biełgorodzkim trwa „operacja antyterrorystyczna”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gubernator obwodu biełgorodzkiego Rosji Wiaczesław Gładkow powiedział, że w okręgu grajworońskim toczą się „walki” między przedstawicielami Ministerstwa Obrony i sił bezpieczeństwa FR a rosyjskimi ochotnikami z legionu „Wolność Rosji” i „Rosyjski Korpus Ochotniczy”, którzy przybyli z terytorium Ukrainy.

„Jeśli chodzi o sytuację w okręgu grajworońskim. Ministerstwo Obrony wraz z siłami bezpieczeństwa kontynuuje oczyszczanie terytorium. Ale nie powinniście jeszcze wracać do domów” – stwierdził Gładkow. Według niego w miejscowościach, do których weszli Legion „Wolność Rosji” i „Rosyjski Korpus Ochotniczy”, jest dwóch rannych cywilów, „ale siły bezpieczeństwa nie mogą jeszcze do nich dotrzeć”.

“Prowadzone są wszelkie niezbędne działania ze strony organów ścigania. Czekamy na zakończenie ogłoszonej wczoraj operacji antyterrorystycznej” – dodał gubernator.

Przypomnijmy, że bojownicy „Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego” przeprowadzili atak na terytorium obwodu biełgorodzkiego Federacji Rosyjskiej. Zniszczyli posterunek graniczny w obwodzie biełgorodzkim Federacji Rosyjskiej. Kanały telegramowe wskazywały, że w regionie doszło do eksplozji. Na spotkaniu z gubernatorem szef straży granicznej Grajworonu przekazał „niepokojące wieści” z jednostki wojskowej.

Czytaj też:

Rosja: Walki w graniczącym z Ukrainą obwodzie biełgorodzkim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!