Wiadomości

Guaido wzywa mieszkańców Wenezueli do kolejnych protestów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który mianował się tymczasowym prezydentem Wenezueli, powiedział w sobotę, że po zakończeniu wizyty w Ekwadorze powróci do kraju. Wezwał także do kolejnych protestów w Wenezueli przeciwko Nicolasowi Maduro.

Guaido podróżuje obecnie po Ameryce Południowej. Przed przyjazdem do Ekwadoru odwiedził m.in. Brazylię, Argentynę i Paragwaj, gdzie zabiegał o poparcie dla swojej kampanii na rzecz odsunięcia od władzy dotychczasowego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro i utworzenia rządu przejściowego.

Na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ekwadoru Leninem Moreno w mieście Salinas Guaido zapowiedział, że powróci do Wenezueli, mimo że grozi mu tam aresztowanie. Sąd Najwyższy zakazał mu bowiem wyjazdu z kraju, gdyż toczy się przeciwko niemu postępowanie. Jest ono związane z tym, że 23 stycznia sam obwołał się tymczasowym prezydentem Wenezueli, uznając, że wybory prezydenckie z maja 2018 roku, które wygrał Maduro, nie były demokratyczne.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!