Europa Polska Sports Wiadomości

Grzegorz Krychowiak ma zamiar odejść z rosyjskiej ligi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal tvp.info to była tylko kwestia czasu. Jak informują rosyjskie media, Grzegorz Krychowiak jest zdecydowany, by jak najszybciej opuścić ligę rosyjską. Reprezentant Polski nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego zespołu.

O decyzji 32-letniego reprezentanta Polski poinformował rosyjski portal Match TV. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy, ligę w ciągu najbliższych tygodni opuści spora część zawodników – zwłaszcza obcokrajowców.

FIFA i UEFA mają pomagać takim graczom, wydłużając okienka transferowe i przyspieszając rejestrację. Wielu z nich, wśród nich najpewniej Krychowiak, będzie musiało liczyć się z obniżkami pensji i nieco mniej intratnymi kontraktami w innych miejscach. Liga rosyjska, choć na najwyższym poziomie piłkarskim stoi co najwyżej sporadycznie, finansowo wciąż dla wielu była rajem. Przyzwoitość, na szczęście, okazuje się ważniejsza.

Poza Krychowiakiem, w lidze rosyjskiej występują jeszcze m.in. Sebastian Szymański czy Maciej Rybus. Nieoficjalnie wiadomo, że oni również rozglądają się za nowymi zespołami.

Sam Krychowiak grał w tamtejszych rozgrywkach od 2018 roku. Szybko wyrósł na gwiazdę, wielokrotnie zakładał opaskę kapitańską: najpierw Lokomotiwu Moskwa, potem FK Krasnodar, w którym występuje od początku tego sezonu.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!