Polska Wiadomości

Grzegorz Braun został w skandaliczny sposób uciszony przez marszałek Witek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com Grzegorz Braun po raz kolejny w skandaliczny sposób uciszony przez marszałek Sejmu Elżbiet Witek. Marszałek wtrąciła się w wypowiedź posła Konfederacji, a także nie pozwoliła mu na złożenie wniosku formalnego.

– Wypuśćcie naród z kwarantanny, czas najwyższy. Jeśli teraz to zrobicie, być może nie wszyscy staną przed Trybunałem Stanu, być może pan minister Szumowski nie zostanie powieszony na latarni przy placu Trzech Krzyży przez lud – zaczął grzecznie Grzegorz Braun.

W tym momencie jednak po raz kolejny wtrąciła się w jego wypowiedź marszałek Elżbieta Witek, która kazała mu „zważać na słowa”, ze względu na obecność na sali sejmowej.

– Ja zważam na słowa, ja odwołuje się do wydarzeń historycznych roku 1794 i roku 1831 – odpowiedział Braun. – Przywołuję Pana do porządku, jesteśmy w roku 2020 – zauważyła błyskotliwie Elżbieta Witek.

– Wydarzenia historyczne, być może ta historia jest Pani Marszałek obca, ale ja tą historią żyje i przestrzegam – tłumaczył Braun. Poseł chciał złożyć wniosek formalny o przerwę, jednak marszałek nie dała mu do kończyć wypowiedzi i nakazała zejście z mównicy.

Zgadzacie się z posłem Braunem?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!