Wiadomości

Grzegorz Braun został ukarany przez Sejm najwyższą możliwą karą finansową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wypowiedź posła Konfederacji Grzegorza Brauna może wypełniać znamiona czynu zabronionego o którym mowa w Kodeksie karnym, tj. groźby karalnej – napisała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w zawiadomieniu do prokuratury o możliwości popełnieniu przestępstwa przez posła Grzegorza Brauna.

Posłowie wysłuchali dziś m.in informacji bieżącej w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia. W trakcie debaty poseł Grzegorz Braun zapowiedział postawienie ministra zdrowia przed Trybunałem Stanu „kiedy Rzeczpospolita wróci do z całą swoją mocą i majestatem”, a na koniec powiedział do ministra zdrowia: „Będziesz pan wisiał!”.

Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu po słowach do min. Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”

Marszałek Witek zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku ze słowami Brauna.

“Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury” — zapowiedziała we wpisie na Twitterze Witek.

Wieczorem Kancelaria Sejmu zamieściła na Twitterze treść zawiadomienia złożonego przez Witek w Prokuraturze. Marszałek napisała w nim, że zawiadamia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Brauna.

“Wypowiedź posła Grzegorz Brauna może wypełniać znamiona czynu zabronionego, o którym mowa w art. 190 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 rok. Kodeks karny (…), tj. groźby karalnej” — czytamy w zawiadomieniu.

Witek stwierdza w piśmie, że reakcją wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej kierującej w tym momencie obradami było wykluczenie Brauna z obrad Sejmu. Do zawiadomienia załączono wyciąg ze sprawozdania stenograficznego z posiedzenia Sejmu.

Prezydium Sejmu jednogłośnie zdecydowało nadto o najwyższej możliwej karze finansowej dla posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) za jego poranną wypowiedź pod adresem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – poinformował w czwartek wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

Czarzasty poinformował dziennikarzy o ustaleniach Prezydium Sejmu, które w czwartek zajmowało się m.in. sprawą wypowiedzi posła Grzegorza Brauna (Konfederacja), mówiąc, iż “jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej”. Jak dodał, “nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia”.

Poinformował nadto, że posłowie Lewicy, KO i KP zbierają podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!