Wiadomości

Grzegorz Braun wykluczony z obrad Sejmu po słowach do min. Niedzielskiego: “Będziesz pan wisiał!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Będziesz pan wisiał! – powiedział z mównicy sejmowej poseł Konfederacji Grzegorz Braun do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Poseł został wykluczony z obrad.

W czwartek Sejm kontynuuje posiedzenie. Posłowie wysłuchali m.in informacji bieżącej w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia. W trakcie debaty poseł Grzegorz Braun zapowiedział postawienie ministra zdrowia przed Trybunałem Stanu „kiedy Rzeczpospolita wróci z całą swoją mocą i majestatem”.

– Ten akt oskarżenia będzie zawierał informacje o stu kilkudziesięciu tysięcy zgonach nadmiarowych, będzie też mówił, że o 30 proc. wzrosła liczba zamachów samobójczych wśród dzieci i młodzieży. To są straty wojenne. Ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne, są zbrodniarzami wojennymi – powiedział przedstawiciel Konfederacji.

– Zbrodniarze wojenni w kategoriach norymberskich, to niekoniecznie ludzie, którzy strzelają z rewolweru w potylice i spychają ich do dołu z wapnem w Palmirach, czy w Katyniu. To w myśl Kodeksu karnego są ludzie, którzy stwarzają okoliczności, w których ludzie giną. A oni giną masowo – mówił.

Kiedy posłowi skończył się czas wypowiedzi, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wyłączyła mu mikrofon. Wtedy Braun zaczął grozić ministrowi Niedzielskiemu. – Będziesz pan wisiał! – mówił.

– Panie pośle jak się pan w sejmie zachowuje, to jest wielki skandal – zareagowała wicemarszałek Kidawa-Błońska i wykluczyła polityka z obrad Sejmu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!