Wiadomości

Grzegorz Braun straci dostęp do informacji niejawnych?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Biuro Analiz Sejmowych przygotowuje ekspertyzę, jak ograniczyć dostęp do informacji niejawnych Grzegorzowi Braunowi” – donosi „Rzeczpospolita”.

Poseł Konfederacji od marca 2022 roku nie jest już członkiem sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Braun postanowił, że będzie brał udział w jej obradach jako szeregowy poseł. 15 września miało mieć miejsce posiedzenia niejawne Komisji, na których minister obrony narodowej miał przedstawić ważne informacje.

“Na temat zabezpieczenia funkcjonowania ludności w warunkach działań wojennych oraz gotowości mobilizacyjnej i bojowej Sił Zbrojnych RP do realizacji zadań w czasie wojny” – czytamy na portalu rp.pl.

Posiedzenie miało jednak zostać odwołane. Jak nieoficjalnie informuje „RZ”, na takie rozwiązanie nalegało kierownictwo MON, by nie prezentować wrażliwych informacji w obecności Grzegorza Brauna. To samo dotyczy posiedzenia, które było zaplanowane na 6 sierpnia. Tego dnia szef MON miał przedstawić informację na temat szkolenia podoficerów i szeregowych zawodowych i ich gotowości bojowej.

moskwa

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!