Wiadomości

Grzegorz Braun powalczy o stanowisko prezydenta Rzeszowa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Konfederacji i prezes Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Braun będzie kandydatem KWiN na prezydenta Rzeszowa – dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w środowisku politycznym Konfederacji. Oficjalne ogłoszenie decyzji ma nastąpić w czwartek przed południem w Rzeszowie.

10 lutego dotychczasowy prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił rezygnację z zajmowanego od ponad 18 lat stanowiska ze względów zdrowotnych, a na swojego następcę zaproponował polityka Solidarnej Polski, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

W dniu rezygnacji Ferenca, szef koła Konfederacji Jakub Kulesza poinformował PAP, że Konfederacja przedstawi swojego kandydata na prezydenta Rzeszowa.

– W interesie mieszkańców Rzeszowa jest przede wszystkim dobry gospodarz na funkcji prezydenta miasta Rzeszów. I Konfederacja, chcąc sprostać tym wyzwaniom i oczekiwaniom wyborców, przedstawi kandydata na ten urząd — zapewnił wtedy Kulesza.

PAP dowiedziała się nieoficjalnie z dwóch źródeł w środowisku Konfederacji, że na czwartek planowane jest oficjalne przedstawienie Grzegorza Brauna, jako kandydata KWiN na prezydenta Rzeszowa.

Braun, proszony o potwierdzenie tych informacji odpowiedział PAP, że zaprasza na czwartkową konferencję prasową o godz. 11.00 w Rzeszowie.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!