Wiadomości

Grupka przepełnionych nienawiścią młodych ludzi dała upust negatywnym emocjom przed Komendą Główną SG

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oto do czego prowadzi bezstresowe wychowanie!

– Jak zwykle przyszły osoby, które kompletnie nie rozumieją działań Straży Granicznej, co z przykrością stwierdzam – powiedziała w rozmowie z „Wprost” rzeczniczka SG por. Anna Michalska, której najwyraźniej nie wypadało użyć mocniejszych słów…

„Przed siedzibą Straży Granicznej odbył się protest. Wg Grupy Granica od kilku dni na granicy polsko-białoruskiej znajduje się grupa ok. 25 osób, w tym dzieci i osoby wymagające pomocy medycznej. Spędzili kolejną zimną noc, koczując przy murze. Nie chcemy więcej śmierci na granicy!” – napisała na Twitterze Janina Ochojska, która w ostatnim czasie znana jest jako wulkan nienawiści, z którego niczym lawa wylewa się nagromadzona w niej żółć.

Skompromitowana europosłanka dołączyła kilka zdjęć, na których widać uczestników wydarzenia z transparentami, na których pojawiły się następujące hasła: „SG morduje na granicy pol-bia”, „Granica przyzwoitości”, „Granica człowieczeństwa”.

W rozmowie z „Wprost” rzeczniczka Straży Granicznej potwierdziła, że we wtorek 30 maja przed Komendą Główną SG grupka rozwydrzonych małolatów, liczącą ok. 10 osób urządziła sobie zabawę, która trwała ok. 40 minut i w trakcie której w sposób obelżywy obrażano funkcjonariuszy Straży Granicznej.

– Jak zwykle przyszły osoby, które kompletnie nie rozumieją działań Straży Granicznej, co z przykrością stwierdzam. Osoby, które nie rozumieją, że pewne formacje powołano do ochrony granic, do strzeżenia nienaruszalności granic – powiedziała por. SG Anna Michalska. Rzeczniczka Straży Granicznej odniosła się także do treści haseł na transparentach, które mieli protestujący. – Niestety, z niewiedzy tych osób takie hasła, przykre dla nas, są niestety rozpowszechniane. Ale jak widać, protest nie spotkał się z dużym zainteresowaniem – podsumowała Anna Michalska.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!