Wiadomości

Grupa Ukraińców zaatakowała samochód jadący obwodnicą Piaseczna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę wieczorem na ul. Armii Krajowej w Piasecznie, na wysokości stacji Shell, grupka mężczyzn idących skrajem jezdni zaatakowała jadącą od strony Góry Kalwarii kię – informuje portal piasecznonews.pl.

– To wszystko wydarzyło się około godz. 22 – opowiada pan Andrzej, który akurat tankował na stacji Shell samochód. – Najpierw usłyszałem huk i trzask. Gdy odwróciłem głowę zauważyłem kię z rozbitą szybą, stojącą w rowie po przeciwnej stronie drogi. Dopiero później od pracowników stacji dowiedziałem się, co się stało.

Z relacji czytelnika portalu piasecznonews.pl wynika, że grupka mężczyzn, jak się potem okazało Ukraińców, szła skrajem jezdni w kierunku skrzyżowania z ul. Chyliczkowską. Gdy kierowca kii na nich zatrąbił, jeden z nich podniósł leżący przy drodze kamień i rzucił nim w szybę jadącego auta. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Nie był to jednak koniec całego zajścia.

– Gdy mężczyzna z kobietą wysiedli z auta, zostali obstąpieni przez Ukraińców – dodaje pan Andrzej. – Na szczęście obok zatrzymał się kierowca jadącej od strony Warszawy lawety i rozgonił to towarzystwo.
Tę wersję zdarzeń potwierdza także policja.

– Mamy takie zgłoszenie, grupa osób uszkodziła samochód, trwają poszukiwania sprawców – mówi asp. sztab. Maciej Blachliński z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

/piasecznonews.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!