Wiadomości

Grupa pijanych Niemców sprofanowała w Warszawie polską flagę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w samym centrum Warszawy, doszło do bulwersującego zdarzenia – pisze portal niezalezna.pl. Trzech młodych i pijanych Niemców znieważyło polską flagę. Cała trójka chwilę po skandalicznym wybryku została zatrzymana przez stołecznych policjantów. Obecnie mężczyźni są przesłuchiwani.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Chmielnej. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, pijani Niemcy zdjęli flagę państwową z budynku Zarządu Dróg Miejskich. Najpierw uderzali nią o znak drogowy, a następnie zdeptali.

Skandaliczne zachowanie mężczyzn zauważyły osoby obsługujące monitoring. Na miejsce natychmiast wezwano patrol policji.  
– Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Zatrzymani w wieku od 22 do 26 lat to obywatele Niemiec. Obecnie, w obecności tłumacza, są przesłuchiwani. Postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu 137 kk – powiedział nam Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Artykuł ten mówi, że „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!