Wiadomości

Grupa migrantów przekroczyła granicę. Utknęli na bagnach Puszczy Białowieskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa kilkunastu migrantów przekroczyła polsko-białoruską granicę w Puszczy Białowieskiej. Rannym pomocy udzieliła im Straż Graniczna; wszyscy trafili do zamkniętego ośrodka.

O sytuacji poinformował na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik. Przekazał, że chodzi o 12 osób, wśród nich 11 obywateli Iraku i jedna osoba z Egiptu, którzy przekroczyli nielegalnie granicę w Puszczy Białowieskiej. Jak informuje Wąsik, tam utknęli na bagnach. W grupie znajdowała się ranna kobieta, osoba ze złamaną nogą i małe dziecko. „Wszyscy trafili do zamkniętego ośrodka” – przekazał Wąsik.

O tym, że w kierunku Polski zmierza ogromna fala migrantów, alarmujemy od dawna. To już naprawdę ostatni moment, by zaczął wznosić mur wzdłuż naszej wschodniej granicy. Sytuacja jest naprawdę poważna. Na filmie poniżej (film pochodzi z 29 lipca) widzimy rzekę migrantów przelewającą się przez Iran. Kierowała się ona do Turcji, ale Turcja uszczelniła granicę i w rezultacie główny nurt tej rzeki przekierowany został na północ. Obecnie do granicy Polski dotarły jedynie forpoczty. Najgorsze przed nami…

Premier Mateusz Morawiecki do problemu osób, które nielegalnie próbują wejść na terytorium Polski ze wschodu, odniósł się w czwartek w mediach społecznościowych.

„Polska musi chronić swoją granicę i dbać o suwerenność naszego terytorium. I to właśnie robi polski rząd. Bardzo szczerze współczuję uchodźcom, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że są oni politycznym instrumentem i narzędziem w ręku białoruskiego reżimu Łukaszenki” – podkreślił premier.

Czytaj też:

Dziesiątki tysięcy migrantów mogą dotrzeć do Polski. Czy Polska jest na to przygotowana?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!