Wiadomości

Groził wysadzaniem urzędów państwowych i miał produkować materiały wybuchowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Częstochowy przy współpracy ze śledczymi z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz śląskimi antyterrorystami zatrzymali 67-latka w związku z podejrzeniem wytwarzania przez niego materiałów wybuchowych. Jak się okazało, mężczyzna w mieszkaniu posiadał środki służące do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie wytworzonymi, metalowymi nabojami. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli substancje, które zostaną wysłane do badań. Ponadto jak ustalono mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych.

67-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany przez policjantów wczoraj w swoim mieszkaniu. Mundurowi znaleźli w mieszkaniu mężczyzny środki mogące służyć do konstrukcji materiałów wybuchowych oraz broń gazową i pneumatyczną z własnoręcznie skonstruowanymi, metalowymi przedmiotami w kształcie pocisków. Prekursory materiałów wybuchowych oraz amunicja zostaną poddane badaniom.

W czynnościach prowadzonych w mieszkaniu 67-latka współpracowali policjanci z Częstochowy oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Śledczy oraz policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Częstochowy pracowali z kryminalnymi oraz mundurowymi z laboratorium kryminalistycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, oraz z pirotechnikami z katowickiego samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego. Ponadto jak ustalono, mężczyzna wcześniej groził, że podłoży bomby w urzędach państwowych.

Czynności w sprawie trwają. Za posiadanie materiałów wybuchowych lub substancji, która może zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!