Wiadomości

Grochal: Nie jest wykluczone, że PO mogłaby wejść w jakiś alians z Konfederacją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czy po wyborach możliwa jest koalicja Platformy Obywatelskiej z Konfederacją?

W dyskusji na antenie TOK FM Renata Grochal z „Newsweeka” stwierdziła, że rozmawiała z politykami Platformy Obywatelskiej przygotowując tekst na temat Konfederacji. Jej rozmówcy z partii Donalda Tuska przyznawali, że trudniejszym partnerem byłaby partia Razem w koalicji niż „prorynkowi politycy spod znaku Mentzena”.

– Myślę, że jeśli przyjdzie już do rozgrywek politycznych, to „zatkać nos i podać rękę” – był taki chwytliwy tytuł w latach 90. do różnych tekstów politycznych – nastąpi zatkanie nosa i podanie ręki – ocenił Głuchowski z „Gazety Wyborczej”.

Prowadzący rozmowę Jacek Żakowski nie krył zdumienia: „Z partią, o której tyle osób mówi, że to polscy faszyści, Platforma byłaby w stanie wejść w koalicję prędzej niż z Razem?”. – Ja tylko powiedziałam, że jeśli chodzi o te postulaty gospodarcze (Konfederacji) – to są postulaty Platformy Obywatelskiej sprzed lat. Dzisiaj widać, że Donald Tusk idzie bardziej w kierunku socjaldemokratycznym, obiecując m.in. wyrównywanie szans kobiet na rynku pracy, bo tak jest opowiadane to „babciowe” – tłumaczyła „Grochal”, zaznaczając, że entuzjazmu w Platformie wobec koalicji z Konfederacją nie ma, ale…

– Gdyby była rzeczywiście taka alternatywa: czy będzie rządziło PiS po wyborach czy będzie rządziła opozycja, to uważam, że być może ten alians z Konfederacją nie jest wykluczony. (…) Oni oczywiście się odżegnują, że Konfederacja to antyunijna formacja. Ale jak się poskrobie, zada kilka pytań, to wychodzi, że być może byliby dla nich bliższym partnerem niż Partia Razem, która jest radyklanie lewicowa – powiedziała pracownica „Newsweeka”.

/TOK FM, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!