Gospodarka Wiadomości

Gróbarczyk: „Przemysł stoczniowy rozwija się i żadna decyzja KE tego nie zmieni”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Przemysł stoczniowy rozwija się i żadna decyzja KE tego nie zmieni – mówił w programie „Gość poranka” na antenie TVP Info minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w rządzie Beaty Szydło Marek Gróbarczyk.

Minister stwierdził również, że Unia Europejska stosuje podwójne standardy prawa.

– Mamy podwójne standardy prawa w Unii Europejskiej, które powodują dysproporcję w rozwoju krajów członkowskich, przede wszystkim utrzymanie równych szans. Nie może być tak, że tym, których lubimy ustępujemy, a wobec tych, których nie lubimy, stosujemy względem inne prawo – stwierdził.

Minister Gróbarczyk przypomniał, że 2009 roku wprowadzono rozwiązania, które doprowadziły do upadku przemysłu stoczniowego w Polsce. Zwrócił przy tym uwagę, że na szczęście producenci sami starali się „nie wypaść z rynku”.

– To nie decyzje polityczne mają znaczenie, ale gospodarka, która wskazuje, że przemysł stoczniowy rozwija się i będzie się rozwijał. Żadna komisja tego nie zmieni – powiedział minister. – Wystarczyło nadać odpowiedni kierunek i wprowadzić zasady rynkowe – odejść od dzikiej polityki outsourcingu, który miał na celu podział majątku i sprzedaż. Wystarczyło także wprowadzić zasadę, że statki w polskich stoczniach będą remontować i budować polscy armatorzy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!