Wiadomości

Greta Thunberg przypadkowo udostępniła dokument, co ma napisać na Twitterze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Greta Thunberg przypadkowo udostępniła dokument, w którym sugerowano jej, co ma napisać na Twitterze o protestach rolników w Indiach. Doprowadziło to do tego, że policja w Delhi wszczęła śledztwo w sprawie przestępczego spisku.

Greta Thunberg udostępniła, a następnie szybko usunęła wiadomość zawierającą listę „sugerowanych postów” na temat trwających w Indiach protestów rolników. 18-letnia aktywistka opublikowała również na Twitterze „zestaw narzędzi” dla osób, które chcą wesprzeć protestujących. Zachęcał on m.in. do demonstracji przed ambasadami Indii.

Materiały prawdopodobnie zostały stworzone przez kanadyjską fundację Poetic Justice Foundation, która organizuje „wydarzenia mające na celu kwestionowanie i zakłócanie systemowych nierówności i uprzedzeń”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indii wydało oświadczenie, w którym oskarża obcokrajowców i celebrytów o „wywoływanie sensacji i próby wyegzekwowania ich planu”. Jak podaje „Times Now”, policja w Delhi rozpoczęła również formalne dochodzenie, oskarżając Gretę Thunberg o „tworzenie dysharmonii i bycie częścią większego spisku”.

/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!