Europa Islam Wiadomości

Grecy są zmuszeni do wzmacniania zabezpieczeń swych domów z powodu agresywnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal ndie.pl mieszkańcy greckiej  wyspy Lesbos zmuszonych jest do zmiany dotychczasowego życia. Przebudowują swoje domy, niektóre z nich przypominają fortece.

Mieszkańcy wysypy Lesbos ogradzają swoje posesje wysokimi płotami z drutem kolczastym. Niektóre domostwa przypominają fortece. Grecy boją się nielegalnych imigrantów, którzy przebywają na wyspie, co jakiś czas dochodzi do zamieszek czy gwałtów z udziałem przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

„Aby chronić swój dobytek, ludzie przebudowali swoje domy na więzienia” – mówi Nikos Trakalles, jeden z mieszkańców wyspy, w wywiadzie dla niemieckiej telewizji. „Uczciwy człowiek nie ma innego wyjścia i musi ogrodzić własny dom” – dodaje.

Eleni Argiriou, mieszkająca na wyspie, zapewnia, że postawa Greków nie ma nic wspólnego z rasizmem. „Kiedy ktoś puka do moich drzwi, to daję, co mogę. Wierz mi, już dużo dałam. Teraz jednak zostaliśmy sami. Mam nadzieję, że mój głos dociera do uszu osób odpowiedzialnych za tę sytuację” – mówiła.

Czy uważacie, że takie działania są adekwatne do sytuacji czy może są przesadzone? Co byście zrobili gdybyście to wy lub wasza rodzina stała się obiektem tego typu ataków? Piszcie co o tym sądzicie w komentarzach.

Oryginalny tekst: https://ndie.pl/grecja-w-strachu-przed-imigrantami-ludzie-zmieniaja-domy-w-fortece/

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!