Europa Wiadomości

Grecja: Lewacy w ramach solidarności z akcją “Black Lives Matter” obrzucili ambasadę USA koktajlami Mołotowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę w Atenach podczas marszu osób solidaryzujących się z Georgem Floydem, czarnoskórym Amerykaninem zabitym podczas nieudolnej interwencji policji, wybuchły zamieszki – przekazuje Reuters. Anarchiści obrzucili butelkami zapalającymi policję i ambasadę USA.

Jak poinformowała w środę Agencja Prasowa Reuters, ateński marsz solidarności z zabitym przez amerykańską policję Georgem Floydem przerodził się w zamieszki po tym jak greccy anarchiści z grupy Antifa zaatakowali policjantów.

Reporterzy przekazywali, że zamaskowani bandyci z Antify obrzucili policję butelkami zapalającymi, następnie skierowali się w kierunku amerykańskiej ambasady, którą również próbowali podpalić. Wokół placówki zgromadziły się silne oddziały policji, które próbowały odepchnąć demonstrantów przy pomocy gazu łzawiącego.

Dodatkowo, amerykańska placówka dyplomatyczna została otoczona przez policyjne radiowozy. Szacuje się, że liczba protestujących zamknęła się w około 3000 osób. Maszerujący skandowali hasła „Nie mogę oddychać” i „Czarne życie ma znaczenie”.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!