Wiadomości

Grajewskiego vel Żurawskiego pogarda dla polskich patriotów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były doradca szefa MSZ, Przemysław Żurawski vel Grajewski, na łamach portalu niezalezna.pl wyraził zadowolenie z kolejnej antypolskiej hucpy ukraińskich władz, które aresztowały trzech polskich studentów, którzy na Cmentarzu Orląt Lwowskich oddali hołd obrońcom Lwowa.

„Incydent w relacjach wzajemnych, wywołany przez grupkę źle wychowanych ludzi, pozbawionych wyobraźni, został szczęśliwie zażegnany dzięki staraniom dyplomacji polskiej i rozsądkowi strony ukraińskiej” – pisze z typową dla siebie pogardą w stosunku do polskich patriotów Żurawski vel Grajewski.

„Tuż przed 11 listopada inna grupa Polaków, tym razem kibiców, dostała się tylnym wejściem na cmentarz Orląt, odpaliła kilkanaście rac i rozciągnęła szerokie na cały cmentarz transparenty sławiące Orlęta Lwowskie i swoją drużynę piłkarską. Cała akcja trwała kilka minut i nikt na bieżąco nie zareagował, a dopiero po kilku dniach wybuchł skandal, gdy nagranie z tego incydentu pojawiło się w sieci.
Bezkarność grupy kibiców, nieodróżniających polskiego cmentarza wojennego od stadionu, zachęciła wyżej wspomnianych studentów do pójścia podobną drogą. Na szczęście tym razem ukraińskie służby porządkowe nie dały się zaskoczyć i osobnicy ci zostali zatrzymani i postawieni w stan oskarżenia z wyżej opisanym finałem” – dodaje z satysfakcję człowiek, który konsekwentnie zabiega o to, by relacje polsko-ukraińskie budowane były na zasadach nadrzędności ukraińskich racji i interesów nad polskimi racjami i interesami, a w sytuacjach konfliktowych zawsze opowiada się przeciwko Polsce.

Przerażające jest to, że taki człowiek posiadał i niestety wciąż posiada niemały wpływ na kształtowanie polityki zagranicznej Rzeczypospolitej.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!