Wiadomości

Gowin: Zagłosujemy za odwołaniem Zbigniewa Ziobry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzisiaj Platforma Obywatelska ma złożyć wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Pomysł odwołania szefa resortu sprawiedliwości popiera także były koalicjant Solidarnej Polski, były wicepremier Jarosław Gowin.

1 maja br., w swoim wystąpieniu z okazji 18. rocznicy wejścia Polski do UE, lider PO Donald Tusk stwierdził, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien stracić stanowisko. – Powinniśmy złożyć wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry i pozbyć się tego szkodnika (…) Ziobro gra kartą europejską i jest gotowy do politycznej zbrodni – podważenia polskiego członkostwa w UE – mówił były premier.

Wniosek Platformy ws. odwołania szefa resortu sprawiedliwości ma zostać dzisiaj złożony w Sejmie. W poranku radia TOK FM, dziennikarz stacji zapytał byłego wicepremiera i byłego koalicjanta Ziobry – Jarosława Gowina, czy Porozumienie poprze pomysł odwołania ministra sprawiedliwości.

– Porozumienie jest dzisiaj partia opozycyjną i jak każda partia opozycja, będziemy głosowali za odwołaniem Zbigniewa Ziobry –stwierdził w odpowiedzi Gowin.

Dziennikarz TOK FM pytał także byłego wicepremiera o poparcie Porozumienia wobec prezydenckiego projektu dotyczącego zmian w Sądzie Najwyższym. Jak podkreślił Gowin, o ile Prawo i Sprawiedliwość nie wprowadzi w projektu poważnych zmian, zostanie on poparty przez jego ugrupowanie.

– Jeżeli ustawa prezydencka nie zostanie przez PiS zdemolowana, jakimiś daleko idącymi poprawkami, to zagłosujemy za nią – tłumaczył polityk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!