Polska Wiadomości

Górale są gotowi stanąć w obronie polskiej rodziny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu pch24.pl pod Oknem Papieskim przed Kurią Metropolitarną 10 sierpnia o godz. 15 będzie miała miejsce publiczna modlitwa w intencji abpa Marka Jędraszewskiego. Wśród osób, które będą duchowo wspierać metropolitę krakowskiego będą także górale z Podhala.

Marcin Zubek, prezes zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan, który jest jednocześnie organizatorem wyjazdu pod „papieskie okno” w Krakowie, zapewnia, że do stolicy Małopolski z modlitwą i wyrazami poparcia dla krakowskiego hierarchy jadą nie tyko członkowie Związku Podhalan, ale również ludzie nie zrzeszeni w tej organizacji.

– Krzyż na Giewoncie, który postawili w 1901 r. nasi dziadowie, zobowiązuje nas do takiego działania. Mówił o nim także św. Jan Paweł II podczas Mszy św. pod Wielką Krokwią w 1997 r. Stąd my – górale powinniśmy szczególnie walczyć o wartości chrześcijańskie, których ten postument jest symbolem. Na nich oparta była, jest i nadal powinna być europejskość. Płomienna homilia wygłoszona podczas obchodów 100-lecia Związku Podhalan przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego wielu ludziom dała do myślenia – mówi w rozmowie z KAI Marcin Zubek.

Dodaje, że zawsze górale staną „do boju” w walce o Polskę, gdzie króluje zdrowa rodzina, kierowana przez matkę i ojca. – To nam przekazali nasi rodzice i dziadowie. I u nas górali, nie ma odstępstw od tej zasady – dodaje stanowczo Marcin Zubek.

Górale z Podhala staną pod Papieskim Oknem w strojach góralskich i wezmą udział w akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim”, która rozpocznie się 10 sierpnia o godz. 15 przy ulicy Franciszkańskiej 3 przed siedzibą Pałacu Krakowskich Arcybiskupów.

Akcja „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim” to inicjatywa środowisk wspierających metropolitę krakowskiego.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!