Wiadomości

Gorąca noc w północnej Syrii. Protureccy bojownicy wzięli odwet za śmierć cywili w Al-Bab

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W odpowiedzi na wczorajszy ostrzał centrum miasta Al-Bab, w którym śmierć poniosło czternaście osób, w tym pięcioro dzieci, a 38 osób zostało rannych, w nocy proturecka Syryjska Armia Narodowa zaatakowała stanowiska syryjskich sił rządowych i formacji kurdyjskich.

Dywizja Syryjskiej Armii Narodowej Mu’tasim uderzała w punkty syryjskich sił rządowych i formacji kurdyjskich we wsiach Fafin, Umm al-Kura, Karamil i Hasin. Następnie uderzyła w wioskę Şeyh İsa. Zacięte walki z formacjami kurdyjskimi miały też miejsce na osi Harbül. Brygada Süleyman Şah uderzyła w lotnisko Kuveyris, gdzie w wyniku prowadzonego ostrzału wybuchł pożar. Dużą aktywność przejawiała też dywizja Hamza, atakując stanowiska syryjskich sił rządowych i formacji kurdyjskich w różnych punktach w regionie Tall-Rifat.

Zaatakowane zostały też punkty w regionie Manbidż, a nadto pojawiły się doniesienia o walkach na osi Al Bab-Tadef, gdzie natarcie prowadziła dywizja Sultan Murad. Trzeci Korpus Syryjskiej Armii Narodowej zaatakował lotnisko Minag i znajdujące się w jego okolicy stanowiska syryjskich sił rządowych i formacji kurdyjskich. Wiadomo, że zgrupowanie Şam Cephesi atakowało na odcinku Maranaz-Minag.

Działania te aktywnie wspierała artyleria turecka…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!