Wiadomości

Główny Lekarz Weterynarii chce obowiązkowego monitoringu w ubojniach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk powiedział, że zaproponował zmianę przepisów, by uszczelnić nadzór weterynaryjny nad ubojem zwierząt. Chodzi między innymi o obowiązek instalowania monitoringów w zakładach, w których ubijane są zwierzęta na mięso.

Paweł Niemczuk zaznaczył, że kamery miałyby całodobowo monitorować ubojnie.

– Zaproponowaliśmy zmianę przepisów tak, żeby uszczelnić ten nadzór poprzez to, aby wprowadzony został stały monitoring w zakładach ubojowych, stały monitoring polegający na tym, że powinny być kamery w miejscu przyjęcia żywca, w magazynach żywca, jak również w trakcie uboju – poinformował Główny Lekarz Weterynarii.

Dodał, że w piśmie do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego zaproponował, by w przepisach zawrzeć trzymiesięczny okres przechowywania nagrań z monitoringu, a także by stały dostęp do nich miały Inspekcja Weterynaryjna i organy ścigania.

W weekend reporterzy „Superwizjera” TVN poinformowali o procederze uboju i przerabiania na mięso chorych i padłych krów w jednym z zakładów w województwie mazowieckim.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!