Wiadomości

GIS: Trzynastu pacjentów zarażonych koronawirusem już wyzdrowiało

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Będzie nam przybywało pacjentów, którzy będą mieli wyniki dodatnie, ale ci pacjenci są z ognisk, które są poddane naszej obserwacji. Mamy także trzynastu ozdrowieńców – to jest dobra informacja – powiedział główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Szef GIS podkreślił na konferencji w KPRM, że w jego wypowiedzi muszą wybrzmieć trzy najważniejsze słowa: „odpowiedzialność, rozwaga i rozsądek – to jest prawdziwe lekarstwo na koronawirusa”.

– My sobie z nim poradzimy, to pewnie będzie trochę trwało, ale patrząc się na to na co możemy spojrzeć w tej chwili – na rozwagę naszych obywateli – wiemy, że nam się to wszystkim uda – stwierdził szef GIS.

Pinkas podkreślił, że Polska nie podejmuje nadmiarowych działań, a tylko to, co powinna zrobić.

– To inne kraje mają podążać naszą drogą i to robią. To my jesteśmy tymi, którzy wyznaczają kierunek, my dajemy busolę z azymutem, jak postępować, żeby dać poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkim naszym obywatelom – podkreślał.

– Szacowaliśmy, że do końca tygodnia będziemy mieli ok. 100 przypadków. Wiedzieliśmy, ponieważ znaliśmy ogniska, wiemy ilu mamy pacjentów – przepraszam – zdrowych, zdrowe osoby w kwarantannie, bo w kwarantannie mamy osoby zdrowe, analizujemy, robimy ogromną liczbę testów każdej doby, robimy ok. 1,5 testów, więc będzie nam przybywało pacjentów, którzy będą mieli wyniki dodatnie, ale ci pacjenci są właśnie z tych ognisk, które są poddane naszej obserwacji – mówił podczas konferencji w KPRM Pinkas.

Podkreślał także, że ogromna liczba jest poddana opiece inspekcji sanitarnej i nadzorowi epidemiologicznemu. Jak mówił, to ponad 44 tys. obywateli.

– 4,4 tys. osób jest w tej chwili w kwarantannie – dodał i przyznał, że te osoby zachowują się racjonalnie. – Wiedzą, że mogą być przyszłym zagrożeniem dla naszych obywateli, dla swoich rodzin, jeżeli nie będą zachowywali się racjonalnie – zaznaczył.

– Mamy także trzynastu ozdrowieńców – to jest dobra informacja – poinformował także Pinkas.

– Będziemy mieli coraz lepsze efekty dlatego, że potrafimy się skonsolidować, że mamy naprawdę oddanych lekarzy i pielęgniarki, że nasze służby są coraz bardziej sprawne, bo są coraz bardziej doświadczone, bo przecież to jest nowe wyzwanie – mówił.

Czytaj też:

Ministerstwo Zdrowia: Zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem, liczba potwierdzonych przypadków zarażenia przekroczyła sto

/TVP Info, fot. Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!