Wiadomości

GIS: Te kraje lepiej omijać szerokim łukiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróży do Chin, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii oraz do części departamentów we Francji i do Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech w związku z zachorowaniami na COVID-19 w tych krajach.

Jak czytamy w wydanym w piątek komunikacie, na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, GIS nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania), Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia) i Japonii.

W przypadku osób przebywających na terenie Niemiec, Francji i Hiszpanii zaleca się zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich.

GIS podał, że łącznie od 31 grudnia 2019 r. do 6 marca 2020 r. odnotowano 98.171 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 3.385 zgonów (3,5 proc.).

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!