Gospodarka Wiadomości

Gigantyczna skala wyłudzeń VAT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wicepremier Mateusz Morawiecki mówi wprost o konieczności powołania nowej komisji śledczej w Sejmie. Jej zadaniem miałoby być badanie wyłudzeń VAT. Morawiecki podkreśla, że wyłudzenia podatku pozbawiły państwo ok. 200-250 mld zł. „Polakom należy się wyjaśnienie” – podkreśla wicepremier.

Pytany o to, czy w sejmie powinna zostać powołana nowa komisja śledcza, która zajęłaby się problemem wyłudzeń VAT, wicepremier Mateusz Morawiecki nie ma żadnych wątpliwości i potwierdza, że jest za takim właśnie rozwiązaniem.

– Jak najbardziej jestem za tym. Rozmawiałem o tym z prezesem Kaczyńskim, to jest coś co naprawdę woła o pomstę do nieba. Obserwuję różnego rodzaju rozporządzenia […] wcześniejszych władz skarbowych… Można się zastanawiać, czy to jest tylko lenistwo i głupota, czy to jest coś więcej – mówił wiceszef rządu na antenie Telewizji Trwam.

Odnosząc się do szacunkowych strat dla Skarbu Państwa z tytułu wyłudzeń VAT, Mateusz Morawiecki przyznaje, że chodzi o spore sumy.

– Nasze państwo zostało pozbawiane setek miliardów złotych. Myślę ok. 200 – 250 mld zł – ocenił wicepremier.

Jego zdaniem to właśnie temu zagadnieniu powinna się przyjrzeć KE.

– Uważam, że Polakom należy się to wyjaśnienie. Za te brakujące 200 mld to nie tylko byśmy mogli zrobić „5 tys. plus”, przez jeden rok, zamiast „500 plus” […], ale moglibyśmy zbudować za to 20 tys. dróg ekspresowych, To są gigantyczne środki, które zostały zdefraudowane. To jest wielka sprawa wymagająca wyjaśnienia – wyliczał wicepremier.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!