Wiadomości

Giertych zapowiada, że kolejną taśmę z rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim dostarczy prokuraturze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Leszek Czarnecki najwyraźniej nagrał więcej rozmów z szefem KNF. Nie wszystkie jednak zdecydował się ujawnić od razu prokuraturze. Co jeszcze ma w zanadrzu były współpracownik SB, a dziś jeden z najbogatszych Polaków?

“W poniedziałek złożę w prokuraturze nagranie rozmowy Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zrobione w lipcu br. Marek Chrzanowski wiedział już wówczas, że jego oferta korupcyjna została odrzucona. Przeszedł więc do realizacji jak to nazwał “planu Zdzisława”. Na taśmie słychać i widać (to nagranie video), jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę” – napisał na Facebooku Roman Giertych.

“Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A. ,a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia. Nieśmiertelna prawda z “Misia” “nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobisz” jest otwarcie przedstawiana, tylko że dotyczy banku, a nie płaszcza. Być może brutalne działania Chrzanowskiemu miały jeszcze skłonić dr Czarneckiego do rozważenia zaproponowanej oferty korupcyjnej” – dodał Giertych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!