Wiadomości

Giertych: “Otrzymałem propozycję startu z list KO do Senatu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawdą jest, iż otrzymałem propozycję startu w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim do Senatu, ale w piątek podjąłem decyzję o odrzuceniu tej propozycji – poinformował Roman Giertych.

„W odpowiedzi na liczne pytania i medialne spekulacje chciałbym powiedzieć, że prawdą jest, iż otrzymałem propozycję startu w wyborach z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu podwarszawskim do Senatu RP, ale po głębokim namyśle podjąłem wczoraj decyzję o odrzuceniu tej propozycji” — napisał na swoim profilu na Facebooku Giertych.

„Chciałbym w tym miejscu bardzo serdecznie podziękować za publiczne słowa zachęty, które skierował do mnie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Panie Przewodniczący! Pańskie poparcie napawa mnie dumą i nie ukrywam, że przyjąłem pańskie słowa z prawdziwym wzruszeniem. Taka zachęta wypowiedziana przez najważniejszą osobę obozu demokratycznego w Polsce, w każdych innych okolicznościach spowodowałaby przekucie tych słów w czyn. Okoliczności obiektywne i sytuacja chwili obecnej stanęły jednak na przeszkodzie” — dodał.

Giertych dziękował w swoim wpisie także byłemu szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu za „zachętę do startu z list KO” oraz liderowi PO Grzegorzowi Schetynie i Robertowi Tyszkiewiczowi”.

„Życzę wszystkim, którzy startują z opozycji, zwycięstwa nad PiS” — zakończył swój wpis.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!