Gospodarka Wiadomości

GetBack zamierza wystąpić na drogę sądową przeciwko firmie Deloitte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

GetBack poważnie rozważa wystąpienie na drogę sądową przeciwko swojemu audytorowi, firmie Deloitte – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Spółka twierdzi, że audytor nie zgłaszał żadnych problemów ze sprawozdaniami finansowymi, podczas gdy Komisja Nadzoru Finansowego zauważyła ich wiele.

„Od wybuchu afery GetBacku Komisja nadzoru Finansowego (KNF) stwierdziła wiele nieprawidłowości, manipulacji i oszustw w księgach windykatora. Tymczasem przez firmę audytorską, która badała dokumenty spółki, nie był podnoszony żaden problem ze sprawozdaniami finansowymi. Obecny zarząd GetBacku, który zerwał właśnie współpracę z Deloitte, rozważa walkę w sądzie o odszkodowanie” – czytamy w „DGP”.

„Dogłębnie analizujemy wszczęcie działań prawnych przeciwko poprzedniemu audytorowi. Spółka koncentruje się na odzyskaniu zdolności raportowych i podpisaniu umowy z nowym audytorem – informuje »DGP« biuro prasowe indykatora” – pisze gazeta.

Tymczasem Deloitte – dodaje „DGP” – przekonuje, że wszystkie czynności związane z rewizją finansową przeprowadził zgodnie z zasadami sztuki.

„Nie zauważyliśmy niczego, co wskazywałoby, że biegły rewident nie dochował staranności i rzetelności zawodowej podczas badania sprawozdania finansowego spółki GetBack – odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe audytora. Do możliwości pozwu firma się nie odniosła – pisze „DGP”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!