Wiadomości

George Floyd Square – „święta przestrzeń wspólnoty, publicznego żalu i protestu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skrzyżowanie wschodniej części 38 Ulicy i Alei Chicago, gdzie w trakcie zatrzymania policjant Derek Chauvin uciskał kolanem szyję czarnoskórego George’a Floyda, przemianowano na George Floyd Square. Tablica informacyjna określa ten obszar jako „świętą przestrzeń wspólnoty, publicznego żalu i protestu” – donosi telewizja Fox News.

Napis na tablicy głosi, że Floyd „wydał tam ostatnie tchnienie uciskany kolanem” Chauvina. Tablica wzywa do uhonorowania przestrzeni jako miejsca, gdzie można się zjednoczyć i zademonstrować smutek. Są tam też instrukcje dla białych, w tym apele m.in. „o wsłuchiwanie się, uczenie i opłakiwanie”.

Instrukcja nawołuje, aby biali wzbogacali raczej energię miejsca, a nie czerpali z niego korzyści. Apeluje o postępowanie, które nie prowadzi do krzywdzenia BIPOC (akronim określający czarnoskórych oraz innych mniejszości rasowych), jak też zwracanie się do innych białych zachowujących się problematycznie o wyrażanie współczucia.

„Biali są zachęcani do angażowania się, a nie eskalacji, tak aby była to chwila przyswajania nowych rzeczy, a nie destrukcyjnych zachowań” – głosi napis na tablicy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!